Pratik Web Sitesi
Pratik Web Sitesi

Müşterilerden sıklıkla ‘kolay, pratik bir web sitesine ihtiyacımız var’ ifadesini duyuyoruz ve müşterilerin her biri bu ifadenin anlamına farklı bir şey koyuyor. Kendisi için bir web sitesi sipariş eden kişi, web tasarımı ve programlama alanında uzman olmadığı için, anlayışındaki basitliğin genellikle web sitesi oluşturma gerçeğinden uzak olduğunu ve müşterinin bu anları yaşayabileceğini anlaması çok önemlidir. Bu nedenle, müşterinin kolay ve pratik bir web sitenin ne olduğunu ve onu oluşturmanın maliyetini açıkça anlaması çok önemlidir.

Çoğu web sitesi oluşturucu, her amaç için en iyisi olduğunu iddia eder, ancak yalnızca birkaçı size pratik profesyonel bir web sitesi oluşturmanız için ihtiyaç duyduğunuz araçları sağlar.

Bu kadar hassas bir alanda çalışırken, güvenilir biri olarak görünmek önemlidir. Kullanımı kolay görünen bir web sitesi oluşturucu seçmek istemezsiniz, yalnızca kendinizi eski stok görsellerle veya 90'lara ait bir web sitesi tasarımıyla sıkışıp kalmış halde bulabilirsiniz.

Kaliteli bir web sitesi oluşturucu size profesyonel, iyi görünümlü şablonlar ve ayrıca makalelerinizi ve kılavuzlarınızı yayınlamak için bir blog platformu veya bölgedeki hastaların sizi Google'da kolayca bulabilmesi için yerel SEO araçları gibi kullanışlı olabilecek ek özellikler sunar.

Kolay, Pratik Web Site Nedir?

Bazı müşterilerin kolay web basit site ile ne anlama geldiğine daha yakından bakalım. ‘Kolay bir web sitesine ihtiyacımız var’ diyen çoğu müşteri; kullanımı kolay, yönetimi özel teknik bilgi gerektirmeyen bir web site kastetmektedir. Bu durumda, yönetim süreci ortalama bir bilgisayar kullanıcısı için zorluk yaratmayacak olan site için müşteri ödeme yapar ve bu durumda web programcısının görevi, oluşturduğu işlevselliği yönetme sürecini mümkün olduğunca basitleştirmektir. Böyle bir kolay web sitesinin üretimi, internet projesinin nihai maliyetini doğrudan etkileyen daha fazla zaman ve emek kaynağı gerektirebilir. Kullanımı kolay siteler geliştirilirken ya en modern CMS ya da web-studio'nun kendi geliştirmeleri kullanılır ve bu nedenle tüm bu kaynaklar garanti ve teknik destek kapsamındadır.

En İyi Pratik Web Sitesinde Aranılanlar

Profesyonel şablonlar: Bu site oluşturucular, sitenizin hem çekici hem de güvenilir görünmesini sağlamak için iyi tasarlanmış çeşitli şablonlar sunar.

Kullanım kolaylığı: Listemdeki tüm inşaatçıların kullanımı kolaydır. Daha önce hiç web sitesi kurmadınız mı? Ziyaretçileriniz asla söyleyemeyecek.

Gelişmiş iletişim özellikleri: Web siteniz aracılığıyla, ister iletişim formu, ister canlı sohbet veya hatta doğrudan randevu almalarını sağlayan bir takvim aracılığıyla sizinle iletişim kurmaları için kolay yollar sağlar. Sizin için en uygun olan seçenekleri seçersiniz.

Yerel SEO araçları: Bu geliştiriciler, gerçekten önemli kişiler tarafından arama motorlarında bulunmanıza yardımcı olacak SEO özellikleri sunar. SEO'nun ne olduğundan bile emin değilseniz endişelenmeyin – ayrıca bu süreçte size yol gösterecek yardımcı kılavuzlar ve öğreticiler de var.

Bloglama özellikleri: Bir blog yazmayı mı düşünüyorsunuz? Makalelerinizi veya rastgele düşüncelerinizi yayınlamanız için size bir platform sağlayacaktır.

Melon CMS

Melon CMS, aralarından seçim yapabileceğiniz 900'den fazla web sitesi şablonu sunar.

Bu şablonlar, biyografiniz, iletişim bilgileriniz, yayınlanmış araştırmalarınız ve daha fazlası için zaten bölümlerle doldurulmuştur ve size çok zaman kazandırır. Ayrıca binlerce ücretsiz stok fotoğraftan oluşan bir kitaplık vardır, bu nedenle kendi görselleriniz yoksa siteniz için mükemmel olanları bulmakta sorun yaşamazsınız.

Şablonlar basit sürükle ve bırak düzenleyicisi aracılığıyla tamamen özelleştirilebilir, böylece onları değiştirebilir ve istediğiniz herhangi bir şeyi ekleyip kaldırabilirsiniz. Bunların tümü mobil uyumludur; yani, herhangi bir ayarlama yapmanız gerekmeden mobil cihazlarda otomatik olarak iyi görüneceklerdir.

Melon CMS ile sitenizdeki içerik "bloklar" halinde düzenlenir; temel metin ve resimlerle özelleştirebileceğiniz düzenlenebilir bölümler veya form alanları ve tıklanabilir düğmeler gibi ilginç özellikler. Düzenleyicinin kullanımı çok kolaydır - blokları sayfada istediğiniz yere sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

Melon CMS Özellikleri

Büyük Uygulama Pazarı: CMS Melon'in tamamen görünüşle ilgili olduğunu düşünmeyin. App Market, basit iletişim formlarından sosyal medya entegrasyonuna kadar web sitenizi geliştirmek için ihtiyaç duyduğunuz hemen hemen her aracı içerir. Sitenize yeni özellikler eklemek, doğru uygulamayı bulup indirmek kadar kolaydır.

•Melon CMS SEO Sitenizin Google arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, tek yapmanız gereken işinizle ilgili birkaç soruyu yanıtlamak ve Melon CMS SEO size takip etmesi ve uygulaması kolay, kişiselleştirilmiş bir SEO planı sunacaktır.

Site Güçlendirici:  Ahrefs, Semrush gibi siteler, sitenizi SEO alanında geliştirmenize yardımcı olabilir.

•Harita blokları: Google Haritalar'ı sitenize yerleştirebilirsiniz.

•Etkinlik Takvimi: Bu, özel etkinlikleri öne çıkarmanıza olanak tanır.

Son Yazılar

Kategoriler