Farklı sorunları çözmek için tasarlanmış çeşitli site türleri vardır. Bunlardan biri de kurumsal web sitesidir. Firmanın internet ortamında temsilcisi olarak hizmet veren bir web sitesidir. Kurumsal Web Sitesi tasarımı şirketin faaliyetleri, irtibat ve adresleri, hizmet listesi veya ürün katalogları, fiyat listeleri hakkında bilgiler içerir.

Kurumsal Web Site

Kurumsal bir web sitesi, belirli bir dizi işleve sahip, dışa yönelik bir portaldır. Böyle bir kaynakta yayınlanan tüm bilgilerin açık işlevleri vardır.

Site, yeni müşteriler çekmek için tasarlanmış bir tür reklam platformudur. Buradaki izleyici, yalnızca tüm sorularına kapsamlı cevaplar alan hedef kitledir.

Kurumsal internet sitesi şirketinizin sürekli gelişmesine izin verir. Yatırım teklifleri, bayiler için programlar sitede yer alabilir.

Kurumsal bir web sitesi oluşturmanın başka bir amacı daha vardır. Çalışanların işe alınması. Bunun için kariyer beklentileri, çalışma koşulları, program, sosyal garantiler hakkında bilgi yayınlanır.

Kurumsal bir web site tasarımının geliştirilmesi ne kadar iyi uygulanırsa, hedef kitlede o kadar güven uyandırır.

Kurumsal Web Site Tasarımı

Bir kartvizit sitesi tasarlamak en kolay seçenektir ve küçük firmalar veya tam teşekküllü bir web sitesine sahip olmayan şirketler tarafından kullanılır. Burada sadece hem müşteriler hem de iş ortakları için gerekli olan en önemli bilgiler yer almaktadır.

Çevrimiçi mağaza veya elektronik ticaret platform tasarımı. Burada mallar gösterilir, fotoğraf ve ayrıntılı açıklama sunulur. Şirketin detayları ve ilgili belgeler vardır.

Bilgi portal tasarımı. Burada reklam yoktur, haberler yayınlanır, yeni trendler anlatılır. Portal yalnızca bir yönde çalışır. Bilgi hizmetleri, ticaret platformları, posta listeleri de burada bulunabilir. Konferanslar düzenlemek ve tartışmalar düzenlemek de mümkündür. Bu tür kurumsal web sitelerinin oluşturulması, farklı profillerden birçok uzmanın katılımını gerektirir.

Promosyon sitesi tasarımı ise sadece reklam amaçlıdır ve insanları indirim haftaları, yeni koleksiyonlar hakkında bilgilendirmek için oluşturulur.

Her tür kurumsal site tasarımı için ortak bir sorun, oluşturulmalarındaki karmaşıklığı ve maliyetidir. Yine de her şirketin internette böyle bir kaynağa sahip olması gerekir. Sitenin bilgilerle uygun şekilde doldurulması, düzenli olarak güncellenmesi, ziyaretçilerin sürekli artmasına ve şirketin popülaritesine olanak sağlar. Böylelikle şirket gelirinde sürekli bir artış gerçekleşir.

Neden Kurumsal Web Sitesi Tasarımına İhtiyacınız Var?

Kurumsal bir web sitesi tasarlama hedefleri aralığı, belirtilenlerle sınırlı değildir. Yalnızca, sahibinin onu başlatarak elde etmek istediklerine bağlıdırlar. Buradaki maddeler, şirketinizin bu tür bir siteye ihtiyacı olup olmadığına karar vermeniz için yeterli olacaktır;

· Şirket imajı oluşturma

Projenin birincil amacı imajı ve ardından markayı oluşturmaktır. Birincisi kurumsal kimlik, çalışanların imajı, ürün kalitesi ve halkla ilişkiler temelinde oluşur. İkincisi, tanıtılan ürünlerle açık çağrışımlar ve olumlu duygular oluşturmaya, rakiplerden daha iyi performans göstermeye ve küresel takdir elde etmeye yardımcı olur.

· Müşterileri ve olası ortakları arayın

Görev, ilgilenen insanları verimli iş birliğine çekmekse, müşterilerle iletişime odaklanmak gerekir. Bu hedefe ulaşmak için de sitenizde aşağıdaki öğelere ihtiyacınız olacak:

· İletişim bilgileri (adres, çalışma saatleri, telefon numaraları, e-posta, sosyal ağlar),

· Çevrimiçi sohbette bir danışmanla iletişim,

· Teknik destek,

· Geri bildirim formları.

Böyle bir projenin kural olarak satışa yönelik olmadığını, ancak hedef kitlenin sizinle iletişim kurmasına yardımcı olduğunu anlamak önemlidir.

· Şirketin tanıtımı

Kurumsal web sitesi tasarımı, şirket ve faaliyetleri hakkında sınırsız içeriğe sahip bir alandır. Bazı ziyaretçiler markanızı daha iyi tanımak için bir web projesine gelir. Onlara bu fırsatı verin.

Müşterilerle en son haberleri paylaşmak veya onları yaklaşan etkinlikler hakkında bilgilendirmek için sitenin aşağıdaki bloklarını ve öğelerini kullanın:

· Şirketinizin kuruluş amacı,

· Şirketinizin başarıları,

· Mal üretim süreci,

· Çalışanlarınız ve ortaklarınız hakkındaki veriler,

· İncelemeler,

· Sertifikalar ve belgeler,

· Devam eden faaliyetler,

· Şirket haberleri,

· Blog.

· Mal ve hizmet satışı

Evet, kural olarak kurumsal bir web sitesinin satış için tasarlanmadığını yazdık. Ancak bunun, bir işletmeyi ağ üzerinde temsil etmenin oldukça esnek bir şekli olduğunu unutmayın. Projenin nihai hali ise %100 şirket sahibi veya sorumlu kişinin ihtiyaç ve fikirlerine bağlıdır. Ayrıca bir ürünü sitede sunmak şirketin çıkarınaysa ve doğrudan tüketiciye satma niyeti varsa, ziyaretçiye doğrudan sayfadan sipariş verme fırsatı vermek daha iyidir.

Böyle bir proje, ucuz bir reklam kanalı olarak hizmet edebilir. İndirimler ve promosyonlarla ilgili haberler, müşterileri kurumsal web sitenizi ziyaret etmeye ve alışveriş yapmaya teşvik eder. Alternatif olarak, toptan satışlara odaklanabilirsiniz.

· Uzmanları aramak

Listemizdeki son, ancak kaynağın daha az popüler olmayan hedefi, potansiyel uzmanları çekmek. Bunu yapmak için, gelecekteki çalışanlar için mevcut boş pozisyonlar ve gereksinimler ile uygun bir bölüm oluşturmak yeterlidir ve buna yanıt olasılığını artırmak yerine yaratıcı bir şekilde yaklaşabilirsiniz.

İşletmenizin kurumsal bir web sitesi tasarımına mı ihtiyacı var?

Yeni yıl ile birlikte iş önceliklerini yeni bir şekilde belirledi. Şimdi, çevrimiçi temsil olmadan, çevrimdışı bile rekabet etmek neredeyse imkansız. Güçlü ve başarılı bir şirket kurmayı planlıyorsanız, kurumsal bir web sitesi olmadan yapamazsınız.

Bu aracın yardımıyla tanınabilir bir marka yaratılır, ortaklar çekilir ve müşterilerin güveni kazanılır.

Ancak, bu kadar önemli ve hacimli bir projenin yaratılmasının yüksek nitelikli uzmanların çalışmasını gerektirdiğini hatırlamakta fayda var. Amatörlerle zaman kaybetmeyin. İşlevsel bir kurumsal web site tasarımı geliştirilmesini Melon CMS'ye emanet edin.

Teklif Al